توضیح تصویر
آموزش کارشناسی خودرو

آموزش کارشناسی خودرو

آموزش کارشناسی خودرو

 کاهش عرضه خودرو صفر به بازار از سوی کارخانه‌ها و افزایش تقاضا برای خرید خودرو، بازار داغی برای خرید و فروش خودروهای کارکرده ایجاد کرده است. هنگام خرید خودروهای کارکرده علاوه بر اطمینان از صحت فنی خودرو، سلامت ظاهری خودرو نیز تاثیر زیادی در قیمت خودرو دارد.
 
اغلب خودروهای کارکرده پس از مدتی دچار آسیب دیدگی از ناحیه بدنه می‌شوند و  بخش‌های مختلف خودرو از این موضوع تاثیر می‌پذیرد. اولین قسمتی که آسیب دیدگی در آن برجسته می‌شود رنگ خودرو است.به دلیل حساس بودن رنگ بدنه خودرو به آسیب‌های خارجی، کوچکترین برخوردها می‌تواند موجب خط و خش در بدنه خودرو گردد. وجود خط و خش‌ها بر روی خودروی کارکرده موضوعی عادی ست اما گاهی اوقات این آسیب‌ها بیشتر بوده و نیازمند این است که بخشی از خودرو تعویض یا مجدد رنگ آمیزی شود که این موضوع تاثیر زیادی بر قیمت خودرو خواهد داشت. یکی از مواردی که پنهان کردن آن از دید خریداران خودرو شایع تر است رنگ آمیزی مجدد خودرو است. هر چند که در بسیاری از موارد دلیل این پنهانکاری تنها به دست آوردن سود بیشتر نیست و بسیاری از فروشندگان خودرو˓ خود از آن بی خبرند. از این رو بهره گیری از تخصص کارشناسان رنگ خودرو در جلوگیری از ضررهای مالی احتمالی بسیار موثر خواهد بود. بعلاوه زیبایی ظاهری خودرو نیز برای بسیاری از ما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. 

کارشناسی رنگ خودرو
زمانی که تصمیم به خرید یک خودرو کارکرده گرفتید، وجود عیوب ظاهری نباید دور از انتظار باشد. گاهی اوقات صاحب قبلی خودرو به دلیل حساسیت شخصی خود و زیبایی بیشتر خودرو تصمیم به رفع این عیوب خواهد نمود  اما گاهی اوقات نیز خودرو را به حال خود رها می‌کنند. قبل از خرید خودرو به خصوص خودروهای گران قیمت بهتر است حتما از خدمات کارشناسی رنگ خودرو استفاده نمایید تا از اقدامات سودجویانه و تحمیل ضرر‌های احتمالی اجتناب کرده باشید.
 
 
ضرورت کارشناسی رنگ خودرو
بسیاری از افرادی که قصد خرید خودروی دست دوم دارند برای اطمینان از سلامت خودرو به کارشناس رنگ خودرو نیازمند هستند. از آنجا که در ایران، صنعت تعمیر و بازسازی خودرو به طور چشمگیری پیشرفت کرده است و اشخاص ماهری در این زمینه مشغول به کار هستند، در معاملات خرید و فروش خودرو نیاز به یک کارشناس متخصص بیش از پیش احساس می‌شود. تشخیص رنگ خودرو، نوع و میزان خسارت وارد شده به خودرو را مشخص می‌کند که می‌تواند هزینه‌های احتمالی را که ممکن است در آینده برای خریدار پیش بیاید را از بین ببرد.

 

چه چیزهایی در زمان کارشناسی رنگ خودرو مورد بررسی قرار می‌گیرد؟
در کارشناسی رنگ خودرو، بدنه خودرو از لحاظ تصادف، قطعات استوک، قطعات تعویضی، آسیب دیدگی‌های شاسی، دستکوب بودن شماره سریال خودرو و صافکاری‌های بدنه و برش‌های اتاق خودرو، بررسی می‌شوند. همچنین در تشخیص رنگ خودرو، اصالت خودرو که یکی از ویژگی‌های مهم ماشین است نیز مورد بررسی قرار میگیرد. هر قطعه از خودرو که رنگ می‌شود در تعیین قیمت خودرو و وضعیت خودرو ارتباط مستقیم دارد.

کارشناسی رنگ خودرو به چه صورت انجام می‌پذیرد؟
1- استفاده از چشم غیر مسلح
تشخیص رنگ خودرو به وسیله روش‌های مختلفی قابل بررسی است که ساده ترین و اولین روش استفاده از چشم غیر مسلح است.
این شیوه از دقت بالایی برخوردار نیست و همیشه نمی توان به آن اکتفا کرد. حتی بسیاری از افراد خبره در زمینه کارشناسی رنگ خودرو نیز گاهی به سختی می‌توانند با بررسی چشمی نقاط آسیب دیده خودرو را تشخیص دهند.
با این حال با بررسی دقیق بخش‌هایی از خودرو می‌توان به رنگ شدگی خودرو پی برد. بررسی صندوق عقب، سپر خودرو، وجود نقاط کمرنگ یا پررنگ تر در بعضی بخش‌های خودرو، وجود سطوح ناصاف ، شفاف یا کدر بودن بیشتر از حد معمول بخشی از بدنه خودرو نشانه‌هایی از رنگ شدگی خودرو است.

2- استفاده از حس لامسه
روش دیگر برای تشخیص رنگ خودرو استفاده از انگشتان دست است. ممکن است این روش نیز همانند روش قبل ساده به نظر بیاید، اما تشخیص به این شیوه نیز تنها کار یک متخصص زبده است. متخصصان تشخیص رنگ خودرو با بررسی نقاط حساس خودرو که در برخورد‌ها احتمال آسیب بیشتر دارند را به دقت و با استفاده از نوک انگشتان خود لمس می‌کنند. همانطور که در پاراگراف قبل اشاره شد در صورت رنگ شدگی مجدد خودرو˓ این قسمت‌ها سطح ناصاف تری در مقایسه با سایر قسمت‌ها دارند.

3- استفاده از آهن ربا
یکی دیگر از روش‌های تشخیص رنگ خودرو، استفاده از آهنربا است که با استفاده از یک آهنربا بخش‌های حساس خودرو مورد بررسی قرار میگیرد. نحوه چسبیدن آهنربا به بدنه خودرو می‌تواند رنگ شدگی خودرو را تشخیص دهد. این روش نیز محدودیت‌هایی دارد و استفاده از این روش نیازمند تجربه است.

4- استفاده از دوربین عکاسی
استفاده از دوربین عکاسی با کیفیت و عکاسی در تاریکی و در حالی که فلش دوربین روشن است یکی دیگر از روش‌های تشخیص رنگ خودرو است. هر چند که این روش نیز ساده به نظر می‌رسد، اما نکاتی از قبیل زاویه عکس گرقتن و فاصله از خودرو در تشخیص رنگ خوردگی آن از اهمیت بالایی برخوردار است. 

5- استفاده از دستگاه تشخیص رنگ
بهترین، دقیق ترین و پرکاربردترین شیوه برای تشخیص رنگ خودرو ، استفاده از دستگاه‌های تشخیص رنگ خودرو است. با استفاده از این دستگاه به صورت کاملا دقیق می‌توان از رنگ شدگی یا سالم بودن خوردو مطلع شد.سرعت زیاد تشخیص ، دقت بالا و راحتی استفاده از این دستگاه موجب شده تا کارشناسان تشخیص رنگ این شیوه را نسبت به دیگر شیوه‌ها ترجیح داده و از این شیوه برای بررسی خودرو استفاده نمایند.نکته مهم در استفاده از این دستگاه‌ها اطمینان از اصل و با کیفیت بودن دستگاه است.

 

هزینه کارشناسی رنگ خودرو چگونه است؟
هزینه کارشناسی خودرو ثابت می‌باشد و فاقد مالیات بر ارزش افزوده است. لذا از پرداخت هزینه اضافی بابت کارشناسی رنگ خودرو خودداری کنید. هزینه کارشناسی خودرو در ماشین‌های دنده اتومات با خودروهای معمولی مانند پراید متفاوت است. قیمت کارشناسی خودرو با توجه به برند خودرو، سال تولید ماشین، نرخ دلار روز، میزان کارکرد مشخص می‌شود.

آیا کارشناسی رنگ خودرو به ضرر فروشنده است؟
در صورت صداقت فروشنده کارشناسی رنگ خودرو میتواند حتی به نفع فروشنده نیز باشد. حضور کارشناس رنگ بدنه میتواند برای هر دو طرف معامله مفید و منصفانه باشد.
کارشناسی تخصصی قبل از خرید خودرو به شما کمک می‌کند تا خودرو مورد نظر خود را قبل از خرید به طور کامل بررسی کرده و از سلامت خودرو مطمئن شوید. خرید خودرو بدون کسب اطلاع دقیق از وضعیت بدنه، فنی و رنگ می‌تواند هزینه زیادی را به شما تحمیل کند در حالی که با کارشناسی خودرو با هزینه بسیار کم می‌توانید از وضعیت کامل و قیمت خودرو مطلع شده و با آسایش خودرو را خریداری نمایید. بازدید خودرو شامل تشخیص رنگ خودرو و کارشناسی بدنه خودرو ، کارشناسی فنی و گیربکس ، سیستم برقی و آپشن و تست دیاگ و تست رانندگی است. هزینه کارشناسی خودرو بسته به نوع خودرو و نوع کارشناسی خودرو انتخاب شده متغیر خواهد بود.

وب سایت ماشین بانک با ارایه خدمات کارشناسی خودرو در محل به شما کمک می‌کند تا به راحتی و بدون دغدغه بتوانید خودرو مورد نظر خود را خریداری نمایید. برای درخواست کارشناس خودرو در محل کافیست به وب سایت ماشین بانک مراجعه کرده و در قسمت ثبت درخواست کارشناسی خودرو، درخواست خود را ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن کارشناسان ماشین بانک به محل اعزام شده و خودرو مورد نظر را مورد بررسی قرار دهند.

 

[ شنبه 3 خرداد 1399 ] [ 10:10 ] [ ماشین باز ]

[ ]


راهنمای خرید خودرو دست دوم

 کم شدن تیراژ تولید خودرو توسط خودروسازان و دپوشدن خودروهایی که به خاطر کمبود مواد اولیه و قطعات به صورت ناقص تولید شده اند، عرضه خودرو صفر را در بازار بسیار کم کرده و بازار خرید و فروش خودروهای کارکرده در این روزها داغ است در این مقاله ما سعی می کنیم به صورت خلاصه مواردی را که باید در هنگام خرید خودرو کارکرده به آن دقت کنید شرح دهیم.

نکات مهم قبل از خرید خودرو کارکرده

۱- عمر خودرو

۲-سلامت موتور خودرو

۳-بررسی گیریبکس خودرو

۴-بررسی اتاق خودرو و آپشن ها

۵- بررسی وضعیت بدنه و رنگ خودرو

۶- بیمه شخص ثالث

 

۳ دلیل اساسی که موجب خرابی موتور شده و هزینه های زیادی را به شما تحمیل می کند:

  • روغن ریزی و نشت روغن
  • ورود آب به داخل موتور خودرو
  • روشن شدن چراغ اخطار روغن خودرو
  •  

تعمیر گیریبکس خودرو می توانند همانند تعمیر موتور هزینه ی زیادی را برای شما ایجاد نماید. پس بهتر است قبل از خرید خودرو به موارد زیر دقت نمایید تا از هزینه های شما کاسته شود:

دنده به سختی جا می خورد

سروصدای خودرو هنگام توقف

نشت روغن

سروصدا در حالت خلاص بودن دنده 

 

قسمت های رایجی که در کارشناسی رنگ خودرو مورد توجه قرار می گیرد:

سپر و گلگیر خودرو

درز درها و پنل ها

رنگ شدگی سقف و بدنه

کاپوت ، ستون و درها

 

کارشناسی تخصصی قبل از خرید خودرو به شما کمک می کند تا خودرو مورد نظر خود را قبل از خرید به طور کامل بررسی کرده و از سلامت خودرو مطمئن شوید. خرید خودرو بدون کسب اطلاع دقیق از وضعیت بدنه، فنی و رنگ می تواند هزینه زیادی را به شما تحمیل کند در حالی که با کارشناسی خودرو با هزینه بسیار کم می توانید از وضعیت کامل و قیمت خودرو مطلع شده و با آسایش خودرو را خریداری نمایید. بازدید خودرو شامل تشخیص رنگ خودرو و کارشناسی بدنه خودرو ، کارشناسی فنی و گیربکس ، سیستم برقی و آپشن و تست دیاگ و تست رانندگی است. هزینه کارشناسی خودرو بسته به نوع خودرو و نوع کارشناسی خودرو انتخاب شده متغیر خواهد بود.

وب سایت ماشین بانک با ارایه خدمات کارشناسی خودرو در محل به شما کمک می کند تا به راحتی و بدون دغدغه بتوانید خودرو مورد نظر خود را خریداری نمایید. برای درخواست کارشناس خودرو در محل کافیست به وب سایت ماشین بانک مراجعه کرده و در قسمت ثبت درخواست کارشناسی خودرو، درخواست خود را ثبت کنید تا در کمترین زمان ممکن کارشناسان ماشین بانک به محل اعزام شده و خودرو مورد نظر را مورد بررسی قرار دهند.

مزایای کارشناسی خودرو ماشین بانک :

  • بررسی دقیق بیش از ۲۰۰ نقطه از خودرو شامل فنی، موتور، گیریبکس، بدنه، جلوبندی، آپشنها، رنگ، اصالت خودرو و...
  • بررسی صحت کارکرد خودرو
  • بررسیاسناد و مدارک و وضعیت بیمه و گارانتی خودرو
  • مشاوره درقیمت‌گذاری خودرو
  • تنظیمقولنامه در محل در صورت توافق طرفین
  • ارائه‌یگزارش رسمی و مکتوب از کارشناسی خودرو

[ شنبه 3 خرداد 1399 ] [ 10:04 ] [ ماشین باز ]

[ ]


صفحه قبل 1 صفحه بعد